Gazella_Foto_Kitap_Kapak4xR

Baş Süsleri, Takılar ve Etnik Dövmeler’de, insanlık tarihi denilen hikâyenin çoğu zaman unutulan başrolünü, insan bedenini keşfe çıkmaya hazır mısınız?

Baş Süsleri, Takılar ve Etnik Dövmeler tarih boyunca, farklı kültür ve medeniyetlerde, insan bedenini süslemenin ve kimliğin, dinselliğin, toplumsal statünün ve sanatsal ifadenin güçlü araçları oldu ve zaman içinde ortak mirasımız hâline geldi

Gazella Turizm olarak hazırladığımız Baş Süsleri, Takılar ve Etnik Dövmeler adlı bu fotoğraf kitabı, birbirinden güzel karelerden oluşuyor. İnsan deneyiminin çeşitliliğine bir de bu pencereden bakabilmek için insanın bedeni ile anlattığı hikâyelerin bir kısmını bu kitapta bir araya getirdik

Kitaptaki her bir fotoğraf için Tohum Otizm Vakfı’nda bu amaçla oluşturulan bir fona bağış yapıldı. 30’a yakın Fotoğraf sanatçımızın ve bağışçılarımızın değerli katkıları ve Tohum Otizm Vakfı ile yaptığımız iş birliği sayesinde, Adıyaman’da bulunan bir konteyner kent okulundaki konteyner sınıfın donanımının tamamlanması ve Hatay’da bulunan bir okulumuzun güçlendirme çalışmalarının yapılması mümkün olabildi.

Gazella Turizm Baş Süsleri, Takılar ve Etnik Dövmeler kitabı sadece 2300 adet basılacak ve özel dağıtım yapılacak. Bu yayın para karşılığı satışa sunulmayacak.