37derece.org olarak sanatın, hayatı güzelleştirdiğine, kişideki yetenekleri çıkardığına, geçmiş ile gelecek arasında köprü olduğuna inanıyor ve bu kapsamda yayınladığımız kitaplar ile sanatçılara, amatör yazarlara ve gezginlere destek oluyor, ücretsiz dağıtarak bilginin herkese ulaşmasını sağlıyoruz. 

Gazella_Foto_Kitap_Kapak4xR

Baş Süsleri,Takıları ve Etnik Dövmeler kitabımız 30’a yakın fotoğraf sanatçımızın desteği ile tasarlandı. Kitabımız da insan deneyiminin çokluğuna bakabilecek ve kültürün farklılığının insan doğasına nasıl etkilendiğine tanıklık edebileceksiniz. Daha fazla bilgi için tıklayın 

yuzler atlasi kitabi

Dördüncü yayınımız olan Yüzler Atlası kitabımızla yaklaşık 60 fotoğrafçının 4 kıtada ve 38 ülkede çektikleri fotoğraflar ile dünyadaki bazı anlara, yerlere, kültürlere insan yüzleriyle tanıklık edeceksiniz. Kitabımızı sadece Tema’ya bağış yapan doğa severler ile ücretsiz paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayın

yy_1

Türkiye’nin önde gelen gezi-belgesel fotoğrafçılarından Faruk Akbaş’ın kareleriyle hazırlanan Fotoğraf Cepte ile cep telefonu canlı yayıncılığını, fotoğrafçılığı sevdirmeyi, doğru kullanmayı ve yurttaş gazeteciliğini geliştirmeyi hedeflediğimiz kitabımızı, ücretsiz olarak sevenleriyle paylaştık.

yy_2

Bir şirkette yöneticilik yapan Başar Kurtbayram, kimsenin cesaret edemeyeceği bir şey yaptı. Düşük bütçe ile 16 ay aralıksız olarak 115 ülkeyi dolaştı ve BinRota.com okurlarının katkısıyla en ilginç 55 yeri derledi. Kendi yolculuğuna çıkmak ve hikayesini yazmak isteyenlere ilham olması amacıyla ücretsiz yayınladık.

yy_3

Profesyonel yazarlık deneyimi olmayan ama profesyonel gezgin olan 45 bloggerin, seyahat deneyimlerini, anektodlarını ve ulaşılması zor bilgilerini bu kitapta bir araya getirerek, amatör ruhlu kişileri cesaretlendirmek istedik.