diyabet

Gazella Turizm’in sosyal sorumluluk inisiyatifi olan 37derece.org, Marmara Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği ile iş birliği yaparak diyabetli çocuklara yönelik yeni bir kampanya yaptı.  Kampanya kapsamında, kendini ifade edemeyen ve diyabetle ilgili değişikliklerin farkına varamayan küçük yaştaki çocuklara teknolojik bir destek sağlanacak.

Tüm dünyada kullanılan ve çocuklar için büyük önem taşıyan bu sensör teknolojisi, çocukların diyabet seviyelerini sürekli izleyerek, durumlarında bir değişiklik olması halinde ebeveynlere uyarı gönderecek.

Bu önemli tedavi desteği, ihtiyaç sahibi 30 çocuğa uygulanacak. Yardım, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çocuk endokrinolojisi ve diyabet konusunda uzmanlaşmış olan, bu alanda birçok önemli çalışmaya imza atan, Türkiye’nin önde gelen çocuk endokrinologlarından Prof. Dr. Abdullah Bereket liderliğinde yürütülecek.

Gazella Turizm’in Misyonu: Toplumdan Aldığını Topluma Geri Vermek

Gazella Turizm, sadece turizm sektöründe değil, toplumsal sorumluluk projelerinde de aktif bir rol oynamaya devam ediyor. 37derece.org inisiyatifiyle toplumdan aldığını topluma geri verme misyonunu benimseyen Gazella Turizm, 2021 yılında TEMA Vakfı, 2023 yılında ise Tohum Otizm Vakfı ile yaptığı projelerde olduğu gibi, bu kampanyada da topluma olan bağlılığını ve desteğini gözler önüne seriyor.