2

Gazella Turizm’in Sivil İnsiyatifi 37derece olarak, topluma ve doğaya yönelik sosyal sorumluluk projeleri odağında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda, 2021 yılında First Robotik Yarışları katılım sağlamak ve kendi okulları başta olmak üzere alt sınıflardaki öğrencilere STEM farkındalığı yaratmak ve projeler düzenlemek için Ankara Fransız Lisesi Charles De Gaulle okulunda yaklaşık 20 öğrenci ile kurulan ANGORA Robotik Takımı’na destek sağlıyoruz.

ANGORA Robotik Takımı, genç ekibiyle Türkiye’de bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanında geleceğimize ışık tutacak bir neslin yetiştiğini ispat eden değerli çalışmalar gerçekleştirirken katıldıkları ulusal ve uluslararası çeşitli programlardan da ödül almayı başardı. Takımın projeleri arasında farklı yaş gruplarını kapsayan ve STEM farkındalığını artırmaya yönelik çalışmaların yanı sıra hem ulusal hem de uluslararası çerçevede sürdürülebilirlik odaklı çevre projeleri bulunuyor.

ANGORA Robotik Takımı’nın bizleri gururlandıran başarılarından bazıları:

  • FIRST Robotic Competitions 2022 – Rookie Inspiration Award (İzmir Bölgesi)
  • FIRST Robotic Competitions 2022 – Rookie All Star Award (Bosphorus Bölgesi)
  • FIRST Robotic Competitions 2022 – Rookie All Star Award (Houston, Teksas)

37derece.org olarak, başarı yolculuklarını desteklemekten gurur duyduğumuz ANGORA Robotik Takımı’nı tebrik ediyor, dünyaya değer katan nice projelerinde başarılarının devamını diliyoruz. Topluma ve doğaya fayda sağlamaya daha birçok ürünü destekleyerek, faydalı fayda sağlamak üzere yollarında yanlarında olmaya devam etmeye devam edin.