37derece.org olarak mutlu bir toplum için hayatın her alanına katkıda bulunacak ve toplum üzerinde olumlu etikler yaratacak sosyal proje faaliyetlerinde yer alıyoruz.

Bu kapsamda öncelik verdiğimiz projeler; insanların hayatlarına dokunarak yaşama sevincini pekiştiren ve onları mutlu eden sosyal projeleri desteklemek. Gençlerin, toplumun gelişimine katkı sağlayacak inovatif projelerinin yanında yer almak. Engelleri ortadan kaldıran insanlara destek olarak, diğer insanlara ilham olmalarını sağlamak. Doğamızı ve canlılarımızı koruyacak ve geliştirecek her türlü proje ve çözümleri uygulamak.

2023 SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ :

Yeni Bir Kitap: Baş süsleri, Takılar ve Etnik Dövmeler

Gazella_Foto_Kitap_Kapak4xR

Gezmek, Görmek ve keşfetmek hayata anlam katan deneyimlerden… Farklı kültürlerle temas etmenin ve dünyanın bize uzak noktalarındaki insanlardan bir şeyler öğrenebilmenin keyfine ise paha biçilemez.

Gazella Turizm olarak çeyrek asrı aşan bir süredir bu motivasyonla hareket ediyor ve bizim gibi düşünen gezgin dostlarımızla bu deneyimi her gün biraz daha zenginleştiriyoruz, çünkü farklı kültürleri farklı şekillerde paylaşmayı ve bu kültür alışverişini büyütecek yeni fikirleri bulmayı seviyoruz.

Beşinci kitabımızla da yine aynı motivasyonla yepyeni bir yolculuğa çıkıyoruz.  Dünyanın en renkli coğrafyalarının yüzyıllara meydan okuyan geleneklerini; baş süslerini, takılarını ve içinde sayısız hikâye barındıran etnik dövmelerini bu kitapta bir araya getiriyoruz.

Nasıl Fotoğraf Bağışlayabilirsiniz?

Türkiye’de veya dünyanın farklı noktalarında çekilen 100 fotoğraftan oluşan kitabımızda yer alacak çalışmalar bir seçici kurul tarafından belirlenecek. Seçilecek her bir fotoğraf için fotoğrafçılarımızdan 6 Şubat 2023’te ülkemizde yaşanan depremden etkilenen 11 ilimizdeki otizmli çocuklarımızın eğitim için Tohum Otizm Vakfı’na 3 bin TL’lik bağışta bulunması istenecek. Çalışmaları yayınlanacak katılımcılara kitabımızdan üç adet hediye edilecek. hedef; 100 fotoğraf, 300 bin TL .

https://tohumotizm.org.tr/

Bağış yapacak olanakları olmayan öğrenciler fotoğrafçılar için sponsor desteği sağlanacaktır. Çalışmaları kurul tarafından seçilen öğrencilerin Tohum Otizm Vakfı’na yapacakları bağışlar sponsor tarafından karşılanacaktır.

Basım maliyeti bizim tarafımızdan karşılanacak kitabımız hiçbir şekilde parayla satılmayacaktır, Türkiye’nin seçkin gezgincilerine ücretsiz dağıtılacaktır.

Hem bizimle bu yeni projede olmak hem de deprem bölgesi otizmli çocuklarımızın eğitimlerine destek olmak isteyen fotoğrafçılarımızın çalışmalarını bekliyoruz.

Önemli Notlar:

  • Seçici kurul tarafından onay alınmadan bağış yapmayınız.
  • Türkiye’de çekilen fotoğraflar için model ile kişisel veri koruma sözleşmesi imzalaması gerekmektedir. Sözleşme için ;  

Model sözleşmesi

  • Katılacak fotoğrafçılar için eser sözleşmesi;

Eser sözleşmesi

  • Sözleşmede yer alan tüm detaylar eksiksiz doldurulmalıdır.
  • Fotoğraf kopyasını sözleşmesi ile beraber, arkasında imza olacak şekilde tarafımıza gönderilmelidir.

 

İletişime geçmek için kitap@gazella.com mail atabilirsiniz

VGZ22032 copy

2020 SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ :

Yüzler Atlası

yuzler atlasii

4 Kıta 38 Ülke ve 161 Fotoğraf, Yüzler Atlas’ında Sizi Bekliyor!

Dördüncü yayınımız olan Yüzler Atlası ile dünyadaki bazı anlara, yerlere, kültürlere insan yüzleriyle tanıklık edebilirsiniz.

60’a yakın fotoğrafçının gözünden Peru’nun dağ köyündeki lama çobanı, Hindistan’daki Sdu, Güney Afrika’da futbol oynayan çocuklar ve Erzurum yaylasındaki göçmen çocuk gibi yüzlerce fotoğrafta, hayatın farklı yüzlerini görecek ve tanık olacaksınız.

Yüzler Atlası kitabımız sınırlı sayıda basılmış olup sadece Tema Vakfı’na bağış yaparak, temin edilebilir. Bu şekilde, kitabımız için kullanılan ağaçların yerine yenilerinin dikilerek ve oluşumu esnasında atmosfere bıraktığımız karbon ayak izini ortadan kaldırarak, dünyamızı korumayı sürdürmek istiyoruz.

Aşağıdaki adımları izleyerek, bağışınızı yapabilir ve kitabımızı temin edebilirsiniz.

1. Tema Vakfı’ndan Hatay’da dikilmek üzere kendi adınıza 10 fidan bağışını, buraya tıklayarak yapabilirsiniz.
2. Tema Vakfı’nın size e-posta olarak ilettiği sertifikayı, iletişim ve adres bilgilerinizle birlikte kitap@gazella.com adresine mail gönderebilirsiniz.
3. E-postanızın bize ulaşmasıyla birlikte en geç 10 gün içerisinde kitabınızı kargoya vereceğiz ve ardından sizi e-posta yoluyla bilgilendireceğiz.

VGZ20762

2018 Sosyal Sorumluluk Projesi :

Proje Omuz Omuza

Proje Omuz Omuza, Güneydoğu gazilerimiz ile birlikte gerçekleştireceğimiz 37derece Sivil İnisiyatifi’nin ilk projesidir. Bu kapsamda 2017’nin Şubat ayında Fethiye’deki Likya yolunda ve Mart ayında Erciyes dağında yürüyüşler gerçekleştirdik.

Proje Omuz Omuza’nın amacı biz rahat edelim diye kendi rahatlarından vazgeçmiş, bu yolda uzuvlarını kaybetmiş gazilerimizle ilgili farkındalığı arttırmak ve fiziksel engellere karşın her şeyin başarılabileceğini bir kez daha göstermek.

Proje Omuz Omuza, Güneydoğu gazilerimiz ile birlikte gerçekleştireceğimiz 37derece Sivil İnisiyatifi’nin ilk projesidir. Bu kapsamda 2017’nin Şubat ayında Fethiye’deki Likya yolunda ve Mart ayında Erciyes dağında yürüyüşler gerçekleştirdik.

Proje Omuz Omuza’nın amacı biz rahat edelim diye kendi rahatlarından vazgeçmiş, bu yolda uzuvlarını kaybetmiş gazilerimizle ilgili farkındalığı arttırmak ve fiziksel engellere karşın her şeyin başarılabileceğini bir kez daha göstermek.

proje omuz omuza

GAZELLA TURİZM’İN SİVİL İNSİYATİFİ 37 DERECE’DEN ANGORA ROBOTİK TAKIMI’NA DEĞERLİ DESTEK

1

Gazella Turizm’in Sivil İnsiyatifi 37derece olarak, topluma ve doğaya yönelik sosyal sorumluluk projeleri odağında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda, 2021 yılında First Robotik Yarışları katılım sağlamak ve kendi okulları başta olmak üzere alt sınıflardaki öğrencilere STEM farkındalığı yaratmak ve projeler düzenlemek için Ankara Fransız Lisesi Charles De Gaulle okulunda yaklaşık 20 öğrenci ile kurulan ANGORA Robotik Takımı’na destek sağlıyoruz.

ANGORA Robotik Takımı, genç ekibiyle Türkiye’de bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanında geleceğimize ışık tutacak bir neslin yetiştiğini ispat eden değerli çalışmalar gerçekleştirirken katıldıkları ulusal ve uluslararası çeşitli programlardan da ödül almayı başardı. Takımın projeleri arasında farklı yaş gruplarını kapsayan ve STEM farkındalığını artırmaya yönelik çalışmaların yanı sıra hem ulusal hem de uluslararası çerçevede sürdürülebilirlik odaklı çevre projeleri bulunuyor.

ANGORA Robotik Takımı’nın bizleri gururlandıran başarılarından bazıları:

  • FIRST Robotic Competitions 2022 – Rookie Inspiration Award (İzmir Bölgesi)
  • FIRST Robotic Competitions 2022 – Rookie All Star Award (Bosphorus Bölgesi)
  • FIRST Robotic Competitions 2022 – Rookie All Star Award (Houston, Teksas)

37derece.org olarak, başarı yolculuklarını desteklemekten gurur duyduğumuz ANGORA Robotik Takımı’nı tebrik ediyor, dünyaya değer katan nice projelerinde başarılarının devamını diliyoruz. Topluma ve doğaya fayda sağlamaya daha birçok ürünü destekleyerek, faydalı fayda sağlamak üzere yollarında yanlarında olmaya devam etmeye devam edin.

2